لوگو تایپ شرکت هوم سایپ

چرا قبرس شمالی را برای مهاجرت و یا سرمایه گذاری انتخاب کنیم

از سال ۲۰۱۷ تا امروز قبرس شمالی برای عموم مردم دنیا، مقصد یک سرمایه گذاری پر سود و مطمئن و همچنین مقصد اقامت دائم برای زندگی شده.بعد از لحظه های اول ورود به قبرس شمالی مردمانی از ملیت های متفاوت رو خواهید دید و اولین سوالی که در ذهن شما نقش خواهد بست این خواهد بود که چرا مردمانی از کشورهایی نظیر انگلیس ، آلمان ، آمریکا ، روسیه ، اکراین ، ترکیه ، سوئد ، فنلاند ، چک اسلواکی ، نروژ ، آذربایجان ، قزاقستان ، تاجیکستان و من جمله ایران خودمان ، این کشور را برای زندگی انتخاب کرده اند ؟ چه دلایلی برای زندگی و سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که این مقصد مانند کشور کانادا برای تجمع این ۷۲ملت مورد توجه قرار گرفته؟

فهرست مطالب

نمایه گرینه در قبرس شمالی

چرا قبرس شمالی؟

قبرس شمالی در پی اتخاذ سیاست جذب جمعیت و جذب سرمایه در سال ۲۰۱۴ بسترها و زیر ساخت هایی رو برای کشور فراهم کرد تا بتونه از این طریق به رشد و پیشرفت کشور در جهات مختلف کمک بکنه.
این بدیهی هست که یک کشور و یا دولت برای ایجاد این رشد و پیشرفت نیاز به سرمایه های ملی نظیر نفت ، گاز و معادن و… ، دریافت مالیات تولید و… داره.به نظر شما در صورت عدم وجود چنین سرمایه هایی دولت برای مطرقی کردن کشور و جامعه چه کاری باید انجام بده؟ قطعا آخرین راه فروش خاک به سرمایه گذاران خارجی هست و همچنین فراهم کردن شرایطی که اون کشور توسط این سرمایه گذاران مورد توجه قرار بگیره.(البته که در سال ۲۰۲۲ مقادیر بسیار زیادی از معادن گاز طبیعی در دریای مدیترانه کشف شد که قبرس شمالی هم سهم چشمگیری در این معادن خواهد داشت.)

واقعیت محض این هست که قبرس شمالی تا به امروز از وجود این نعمات بهرهمند نبوده اما این واقعیت هم وجود داره که قبرس طبیعت بسیار زیبا ، قدمت ۲٫۵ میلیون ساله ، آثار باستانی به جا مانده از حدود ۱۱۰۰ سال قبل ، آب و هوای مدیترانه ای با ۲۷۰ روز آفتابی در سال ، اولین رتبه سواحل تمیز و قابل استفاده در بین ۲۰ جزیره اروپایی و از همه چیز مهم تر اراضی بسیار زیاد مسطح و قابل ساخت در نقطه صفر دریا مواردی هست که به کمک اونها و با جذب کمپانی های سازنده بسیار بزرگ از سراسر دنیا و بکار گیری برخی قوانین و راهبردهای درست امکان این رو فراهم میکنه تا این کشور مورد هجوم سرمایه گذاران زیادی با اهداف مختلف قرار بگیره.

اما قبرس شمالی در کنار داشتن این ویژگی های منحصر بفرد ابتکار عمل خوبی رو به خرج داد و با فراهم کردن بسترهای بسیار عالی در بخش های مختلف و وضع یکسری قوانین در جهت امنیت ، آسایش و آرامش تمامی شهروندان اعم از قبرسی و خارجی و همچنین ایجاد امنیت بسیار بالا برای سرمایه گذاری موفق شد تا از سال ۲۰۱۷ تا به امروز جمعیت این کشور رو طبق آخرین آمارها از ۵۰۰هزار نفر به ۲میلیون نفر و شاید هم بیشتر ارتقا بده که در ادامه یک به یک این موارد رو به ترتیب اولویت برای ما ایرانیان، باهم مورد مطالعه قرار میدیم.

انتقال اسناد به صورت عرصه و عیان

انتقال اسناد به صورت عرصه و عیان به نام خریداران خارجی

اولین سوالی که در مواجهه با خرید ملک در خارج از کشور در ذهن ما نقش میبنده همین موضوع نوع انتقال سند در اون کشور هست.
این مهم رو باید بدونید که در حال حاضر در بین تمامی گزینه های موجود برای خرید ملک و اخذ اقامت ، قبرس شمالی تنها کشوری هست که ما ایرانی ها میتونیم در اون ، سهم از خاک کشور داشته باشیم.دولت این کشور برای بهتر نتیجه دادن سیاست جذب جمعیت ، این نگرانی رو برای سرمایه گذاران خارجی حل کرده و اسناد رو به صورت عرصه و عیان به نام اونها انتقال میده.زمانی که یک سرمایه گذار سند خاک کشور رو داشته باشه دولت اون کشور به هیچ عنوان در هیچ زمانی قادر به عدم ادامه خدمات به اون فرد نخواهد بود و فقط در این صورت هست که خیال ما میتونه راحت باشه که در این کشور هیچ وقت اتفاقاتی که در کشورهایی نظیر گرجستان و… افتاد ، برای ما رخ نخواهد داد.
(در کشور ترکیه هم در بعضی مناطق ، اسناد به همین شکل به نام خریداران خارجی انتقال داده میشه)

ایجاد بیمه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی

زمانی که دولت تصمیم به چنین سیاست بزرگی داره قطعا باید آینده نگری هم در این تصمیم داشته باشه تا در بین راه عوامل بیرونی مسبب بی نتیجه ماندن این تصمیم بشن.یکی از علت هایی که احتمال داشت در آینده باعث نابودی رویای ارز آوری برای قبرس شمالی از طریق فروش املاک بشن این بود که افرادی سودجو و کلاهبردار از سراسر دنیا وارد انبوه سازی در این کشور بشن و از خریداران املاک مبالغی رو تحت عنوان مبلغ اولیه برای پیش فروش املاک دریافت کرده و بعد از مدت کوتاهی پا به فرار بگذارن.
قطعا در این صورت در جوامع بین‌الملل هیچ وقت از اون فرد خاطی به عنوان کلاهبردار یاد نخواهد شد و حتما این خطای بزرگ به نام قبرس و به پای این کشور تمام خواهد شد که در این صورت ملیت های متفاوت با تحقیق و شنیدن چنین چیزی قطعا سرمایه خودشون رو به سمت این کشور روانه نخواهند کرد.
پس در ابتدای اتخاذ این تصمیم یکی از اقداماتی که صورت گرفت این بودکه بیمه سرمایه گذاری ایجاد شد که در این پروسه سازندگان املاک و همچنین انبوه سازان بسیار متعهد وارد این بیزینس شدند.
زمانی که در قبرس شمالی یک شخص تصمیم به ساخت و ساز میگیره در مرحله اول ملزم به ارائه سند زمین خریداری شده خواهد بود و بعد از اون ملزم به اراِئه نقشه فضاهای مختلف از پروژه مد نظر ساخت خواهد بود و در مرحله بعد املاک ارزش گذاری خواهند شد.در اینجا شخص سازنده ملزم به دپوزیت یا وثیقه مالی نزد دولت هست که مقدار اون ۵۰درصد از ارزش واحدهایی هست که در اون پروژه بنا خواهند شد و این مقدار پول در طی حدودا ۱۵ الی ۲۰ مرحله به سازنده عودت داده خواهد شد.به فرض مثال همزمان با اتمام اجرای فوندانسیون ۵درصد ، همزمان با اجرای ستون ها تا طبقه دوم ۵درصد و به همین ترتیب تا پایان مراحل ساخت وجه وثیقه مالی به سازنده عودت داده میشود.
در صورتی که سازنده این وثیقه مالی را به حساب دولت واریز نماید به عبارتی برای املاک خود از دولت سند پیش فروش دریافت کرده و سرمایه گذاران از چنین سازندگانی با آسودگی خیال خرید خواهند کرد و خریداران میتوانند به محض پرداخت ۳۰ درصد از ارزش ملک قرارداد یا قراردادهای خود را در اداره تاپو یا همان اداره ثبت اسناد قبرس شمالی به ثبت برسانند که طی این اقدام سند عرصه یا همان زمین طعلق گرفته به خریدار در همان ابتدا به نام ایشان انتقال پیدا کرده و شماره واحد خریداری شده به نام خریدار اصطلاحا قفل و توسط کمپانی غیرقابل معامله با شخص دیگر خواهد شد.

طی این پروسه به هر دلیلی شخص سازنده قادر به ادامه مراحل ساخت نباشد ، دولت از محل وثیقه مالی ، توسط پیمانکاران ساخت اون پروژه رو ادامه و واحدهای ثبت شده به نام هر شخص را به آنها تحویل خواهد داد. لازم به ذکر هست که تا به حال چنین اتفاقی در قبرس شمالی نیفتاده.

پخش ویدیو

ثبت معاملات املاک در اداره دولتی به نام تاپو (اداره ثبت اسناد قبرس شمالی)

به این بیمه سرمایه گذاری و نظارت دولت بر فروش املاک دقت کنید و اون رو مقایسه کنید با کشور خودمان که معاملات در دفاتر املاک به پایان میرسه و بدون اینکه ما اطلاعی داشته باشیم که آیا این ملک به شخص دیگری فروخته شده یا خیر ؟ آیا اون فرد ممنوع المعامله هست یا خیر؟ متأسفانه عرف معاملات املاک در ایران به این صورت هست که ۹۰درصد از ثمن معامله پرداخت و ملک تحویل میشه و ۱۰درصد الباقی در دفترخانه به فروشنده پرداخت و سند در دفترخانه به نام خریدار تنظیم میشه. این به این معنی هست که شما بعد از پرداخت ۹۰درصد از ارزش ملک و در پایان راه یعنی در دفترخانه متوجه میشوید که آیا این ملک مشکلی برای نقل و انتقال دارد یا ندارد.
پس ثبت معاملات در ابتدای معامله ، در اداره ثبت اسناد قبرس شمالی هم جزو مواردی هست که خیال شما رو از صحت و سلامت معامله راحت میکنه و همگی اینها امنیت اقتصادی نام دارن که دولت این کشور برای سرمایه گذاران خارجی اونها رو تدارک دیده.

اعطای کارت اقامت کشور با پرداخت ۳۳درصد از ارزش ملک به سرمایه گذاران خارجی

دولت قبرس شمالی در ابتدا با پرداخت ۲۵ درصد از ارزش ملک به سرمایه گذاران خارجی اقامت کشور رو اعطا میکرد که در سال ۲۰۲۰ اون رو به ۳۳درصد افزایش داد.زمانی که شما این مقدار از ارزش ملک رو به کمپانی سازنده پرداخت میکنید ، کمپانی سازنده رسید دریافت این مقدار پول رو با توضیحات کامل در اختیار شما قرار میده. در زمان مراجعه به اداره پلیس برای ارائه مدارک اصلی جهت دریافت اقامت ، این رسید دریافت پول توسط کمپانی سازنده جزو مدارک مهم برای پلیس مهاجرت به حساب میاد.
(لازم به ذکر هست که تمامی مراحل اخذ اقامت شما توسط وکیل قبرسی الاصل شرکت هوم سایپ انجام میشه و شما در چند مرحله صرفا جهت احراز هویت همراه ایشان به ادارات مربوط مراجعه خواهید کرد.ضمن اینکه این امر مهم یکی از خدمات رایگان ما هست که در قبال اخذ اقامت شما هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد)

وضع قوانین جدید برای سطح بالاتری از امنیت به‌خصوص برای بانوان و کودکان

هر شخصی که قصد انتخاب کشور دومی رو برای اقامت دائم و یا حتی موقت داشته باشه قطعا یکی از اولویت های بررسی متعلق به تحقیق درباره امنیت اون مقصد هست.به لطف وضع قوانین سخت حکومتی و تقریبا فمنیستی در رویارویی با برهم زنندگان امنیت از خیلی سال قبل ، آمار جرم و جنایت در قبرس نزدیک به صفر هست.به هیچ عنوان در هیچ زمانی در قبرس شاهد دعوا یا ضرب و جرح ، سرقت و کیف قاپی ، تکدی گری ، خرید و فروش مواد مخدر ، مزاحمت برای بانوان ، جعل ، کلاهبرداری و هیچ ناهنجاری دیگری نخواهید بود.
در واقع قانون به قدری در برخورد با متخلفین جدی عمل میکنه و به قدری مجازات ها سخت هست که به هرکسی که در این کشور زندگی میکنه این رو به خوبی میدونه که این کشور و این قوانین از کنار هیچ مجرمی به سادگی نخواهد گذشت.
هرکسی که امروز در قبرس شمالی مشغول زندگی هست به این باور هست که این کشور محلی برای یک زندگی امن و پر آرامش است و با توجه به جزیره بودن این کشور هیچ مجرمی به هیچ عنوان قادر به فرار و یا قانون گریزی نخواهد بود.فرقی نمیکند که ملیت شما متعلق به چه کشوری باشد ، قبرسی با شید یا نباشید ، شهروند این کشور باشید یا توریست باشید ، ۱روز در این کشور حضور داشتید یا ۱۰ سال ، در صورت ارتکاب جرم در این کشور طبق قانون با فرد خاطی برخورد خواهد شد.در واقع قوانین و اجرای درست اون توسط پلیس و دیگر مراجع ذیربط ، این کشور رو تبدیل به یک محلی برای یک زندگی بدون استرس و پر آرامش کرده و دولت با ایجاد این امنیت برای تمامی مردم باعث شده که این پارامتر هم برای سرمایه گذاران خارجی جزو موارد تاثیرگذار باشه.

عدم نژادپرستی در قبرس شمالی

عدم نژادپرستی در قبرس شمالی

محسوب شدن نژاد پرستی و ترویج دین به عنوان یک جرم

قطعا یکی از ریزبینی ها برای به بار نشستن سیاست جذب جمعیت و تداوم اون ، همین مساله است که با چشم انداز بلند مدت جلوگیری از مسائلی هست که در آینده احتمال ایجاد معضلات چشمگیری رو دارند.
با توجه به اینکه بستر این کشور برای تمامی ملیت ها مناسب هست ، مسئله ای مانند نژاد پرستی و اذیت شدن بعضی اقشار به طبع رنگ پوست ، زبان ، لهجه و… قطعا از پیشرفت در جذب جمعیت جلوگیری خواهد کرد.در صحبت های عامیانه به کرات شده که حتی از سفر به کشور x صرف نظر کردیم به دلیل اینکه از یکی از نزدیکان فقط شنیدیم که مردمان آن کشور با ایرانی ها خوب نیستند و یا ایرانی ها را اذیت میکنند.
قطعا وجود مساله نژاد پرستی در یک کشور حتی باعث دفع توریست و مسافرانی خواهد شد که آن کشور رو فقط برای چند روز سفر انتخاب خواهند کرد. دولت قبرس شمالی هرگونه رفتار نژاد پرستانه رو جرم محسوب میکنه و به شدت با افراد خاطی برخورد میکنه. از این رو مردمان ملیت های مختلف با هر نژادی بدون هیچ مشکلی ، در این کشور مشغول زندگی و مراوده با یکدیگر هستند.
به طور مثال یکی از رفتارهای نژاد پرستانه که در این کشور جرم تلقی میشه نصب پرچم کشور خودتون روی ماشینتون یا سر در منزلتون هست.
یا بعضا در کشورهایی شاهد این هستیم که به دلیل خارجی بودن صاحب یک سوپرمارکت ، مردمان اون کشور از اون مغازه خرید انجام نمیدن و این هم نوعی رفتار نژاد پرستانه هست که در بین مردمان حاضر در قبرس چنین چیزی رو مشاهده نخواهید کرد چون همگی این رو میدونن که اینجا کشوری هست که برای یک زندگی موفق باید با تمامی ملیت ها در ارتباط بود.
از طرفی در این چنین جامعه ای که ۷۲ ملت درکنار هم زندگی میکنند افراد نباید سعی بکنن تا علایق افراد دیگه رو به سمت دین و مذهب خودشون که کاملا یک مساله شخصی هست سوق بدهند.این موضوع هم جزو مواردی هست که جرم تلقی و در دادگاه های سراسر قبرس شمالی قابل پیگیری هست.

عدم وجود مافیای شغلی و یا مزاحمین کسب و کارها

کشورهای زیادی رو میشناسیم که در اونها ورود به یک کسب و کار و ایجاد و راه اندازی اون اقدامی هست که احتمالش نزدیک به صفر هست و یا حداقل خیلی سخت هست.در کشورهای زیادی مشاغلی مثل کافه یا رستوران داری ، واردات یا تولید کالا توسط مافیای اون شغل یا کالا اداره میشه و به خصوص خارجی ها عملا امکان ورود به اون رسته را نخواهند داشت یا حداقل این هست که با افتتاح رستوران حتما باید حق حساب یا باج اون مافیا و اون تیم رو باید پرداخت کرد تا امکان ادامه اون کسب و کار وجود داشته باشه.
اگر دولت و پلیس با چنین مواردی برخورد جدی نداشته باشه و اونها رو ریشه کن نکنه و چنین چیزی وجود داشته باشه قطعا ملیت های مختلف قادر به ایجاد کسب و کار نخواهند بود و این ضربه سهمگینی به اقتصاد کشور وارد خواهد کرد و در نهایت زمانی که یک مهاجر خارجی موفق به ایجاد درآمد در کشور مقصد نشه ، قطعا اون کشور رو ترک خواهد کرد که در این صورت بازهم دولت در به ثمر نشاندن سیاست جذب جمعیت شکست خورده.
دولت قبرس شمالی این مساله مهم اما پیش پا افتاده رو در طی اقداماتی به طور کل ریشه کن کرده و امنیت بسیار بالایی رو برای کسب و کارها ایجاد کرده.در حال حاضر هموطنان زیادی در قبرس شمالی با ثبت شرکت و دریافت مجوزهای لازم صاحبین مشاغل مختلف من جمله رستوران،بار و… هستن که مصاحبت با اونها میتونه عدم وجود این مساله رو به تصدیق برسونه.

برای جلوگیری از رشوه و فساد در مراجع قانونی

یکی از بزرگترین جرائم که برای مجرمین منجر به احکام سنگین در این کشور میشه مساله رشوه به ماموران قانون هست.به هیچ عنوان به هیچ یک از افراد دولتی به خصوص پلیس امکان پیشنهاد رشوه وجود نداره.قانون در این کشور برای همه به یک اندازه و با عدالت کافی اجرا میشه.
دولت با پرداخت حقوق مکفی به کارکنان خودش و وضع احکام سنگین تر برای رشوه گیرنده باعث شده تا ریشه این مساله برای همیشه خشکانده بشه.(در قبرس شمالی به هیچ عنوان تحت هیچ شرایطی پیشنهاد رشوه علی الخصوص به پلیس رو نداشته باشید)

لغو اعطای اقامت از طریق اجاره ملک و فیلتر کردن متقاضیان
تا قبل تر دولت قبرس شمالی هم مانند ترکیه از طریق اجاره ملک به متقاضیانی از تمام ملیت ها کارت اقامت اعطا میکرد تا در آخر طی تصمیماتی در بدنه دولت مبنا بر این شد تا از این پس اقامت کشور فقط در اختیار کسانی قرار بگیرد که از طریق خرید اموال غیرمنقول اقدام به درخواست اخذ اقامت کرده اند.این گزینه خوبی برای فیلتر کردن افراد از سراسر دنیا هست.

لوگو تایپ هوم سایپ
جدا کننده بین لینک ها

در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس می گیریم

هوم سایپ هر لحظه همراه شماست…

در کمتر از ۱۰ دقیقه با شما تماس می گیریم

هوم سایپ هر لحظه همراه شماست…

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

بدون پیش شماره از سراسر کشور